Lake Como

Lake Como

Inglise keelne versioon/english version

Itaaliasse, täpsemini Lake como äärde, jõudsime me tegelikult täitsa oma reisi lõpus ja viimase minuti otsuse tulemusena. Hetkel hüppame küll postitustega Austriast üle aga jägmiseks kirjutame ka sellest. Meie tegelik plaan oli esialgu, et me reisi esimesed riigid läbime rohkem tempoga ning oleme Šveitsis kuskil 3-4 päeva. Samal päeval, mille õhtuks pidime juba Šveitsis olema, istusime oma esimese vihma tõttu ühes teeäärses tanklas (Austrias) ning võtsime natuke sõitmisest ja seiklemisest puhkust. Kristjan aga uuris kus ja kuidas saab Šveitsis meil autole LPG tanikda ning kui kallis see on. Sujuval vaatas ta ka muid hindu ja muudkui ahhetasime, et kui jube kallis ikka. Viskasin pooleledi tegelikult nalja, et noh läheme siis alla Itaaliasse ja sealt Prantsusmaale, kuid Kristjani silmad läksid selle mõtte peale põlema ning mul ka kõhutunne andis märku, et see on õige otsus. Ja nii me siis tegimegi! Valisime sihtpunktiks Lake Como sest see on minu jaoks ammu reisisihtkohtade wishlistis olnud ning see jäi kõige paremini meile ka teepeale. Mul on nii hea meel, et sinna läksimegi!!Tegelikult saime ka natuke Šveitsit ikkagi näha sest olime sellel hetkel juba teist marsuuti kõvasti liikunud ning tulime kaardil justkui ülevalt Šveitsist alla Itaaliasse. Pean mainima, et tõesti tundus seal väga ilus ning kuidagi nägid kõik kohad olemuselt ka jõukad välja. Ja muidugi need mäed – täiesti uskumatud! Kahjuks aga sadas tol päeval väga tugevalt vihma ning kuigi mõtlesime ikkagi Lausannes (Šveitsi ja Itaalia piiri) peatuda, siis tänu tugevale vihamale me ei näinud motet jääda sinna lihtsalt ilusat ilma ootama. Nii palju kui me aga sealt läbi ja mööda sõites nägime siis tegemist oli väga väga ilusa kohaga. Ka Lake como äärde jõudes alles sadas kuid õnneks paari tunniga ilm juba muutus palavaks ning päikesepaisteliseks!


Lake Como on täiesti imeline! Oma laguun sinise vee ning mägedega selle järve umber. Järve umber on põhimõtteliselt pidevalt mingi uus asutus, igaüks omatmoodi kaunis. Ja muidugi Itaalia taimed on nii mõnusalt eksootilised ja neile meeldib oma palmikesi jms igale poole ka istutada. Ainuke miinus on see, et ujumiskohta seal leida on äärmiselt keeruline. Enamus veeäärset on kas paatide sadamad või siis on ujumiskohad, mis on tasulised. Kindlasti on võimalik seal leida ka tasuta kohti, kuid meil seda teha ei õnnestunud. Küsisime ka ühest camping kohast, et palju nad ujumise eest küsivad – kaks inimest 19€…. Seega otsustasime, et jätame seal ujumise vahele.

Kui rääkida sellest, et mida seal siis teha siis minu kõige suurem soovitus olekski lihtsalt ringi jalutada ja nautida sealset kultuuri ja loodust. Eestlastele on seal veel eriti palju vaatamist ja ahhetamist, kuna Itaalia on Eestis ikka väga-väga erinev. Eriti just oma huvitava taimestiku ja huvitava arhidektuuri poolest. Mulle meeldib alalti sihitult mööda tänavaid ringi kolada ja vaadata, mida huvitavat sellel kohal mulle pakkuda on. Ja muidugi on Itaalias võimalik iga nurga peal kohvikus või restoranis süüa pitsat, pastat või jäätist!

Meil õnnestus ka täpselt leida kitsas tänav, mis viis meid samm sammult suhteliselt üles mäkke vaateplatvormi taolise koha juurde ning saime ka kõrgemalt vaadet nautida. Ps! Parkimisest rääkides siis seal võib parkida valgete joontega äärdesse (noh umbes nagu eestiski) aga kollaste joontega ääred keelatud. Kui on tasuline siis märk juures ning ka parkimisautomaat (1,50€ oli vist umbes 3h seal kus me parkisime)! Kuid keskustest väljaspool oli ka palju tasuta parkimise võimalusi. Hea, selge ja lihtne. Liiklus muidugi seal on natuke segane… Väga kitsad tänavad ja kiiresti sõitvad Itaalased 😀 Midagi ülemäära hirmsat ei ole aga lihtsalt tahab esialgu natuke harjumist, et keegi üidevalt justkui su peeglit maha tahaks sõita. Ja kui sina oled aeglane nende jaoks siis kuuled ühte tüütut ja pidevat signaalitamist.1 thought on “Lake Como”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *