Author: Locomotion

Hallstatt, a fairy-tale village in Austria

Hallstatt, a fairy-tale village in Austria

Eesti keelseks versiooniks kliki siia/Estonian version Now I am going back in time and write about one little village in Austria. We went to Hallstatt about a month ago and enjoyed our day there very much. I believe that spontaneous decisions can lead to the […]

Hallstatt – muinasjutu külake Austrias

Hallstatt – muinasjutu külake Austrias

English version (click here) Hüppan nüüd ajas lausa kuuaega tagasi ning kirjutan ühest ääretult kaunist Austria külast, Hallstatt´ist. Minu jaoks peab alati paika, et spontaansed otsused viivad heade tulemusteni. Ka seekord ei olnud see linnake meil plaanis aga mingihetk hakkasin ma ka teisi variante kaaluma […]

Calanques de Marseille

Calanques de Marseille

Eesti keeles lugemiseks kliki siia/Estonian version

Our first plan for the weekend where do go to the Verdon Gorge what is known as a French canyon. But things didn’t work out as we planned so we decided to push that plan further (and I can’t wait for it!!!) and went for a day to Les Calanques national park. Les Calanques is located in South of France next to the Marseille. Currently we are staying in Maubec, Provence so we had a 2 hours ride there (its only 100km but there are so many villages on the way). Les Calanques is located next to the sea and has beautiful landscape (rocky mountains). This time we decided to just have a walk and didn’t go to swim because we both were bit sick. Cliff jumps are definitely in our bucket list tho. Weather is still nice (for us over 20 degrees is warm) and the sea should be warmest at autumn so I think we still have time for that.

Because our decision do go to Les Calanques was a last minute call I didn’t plan our tripp as I usually do. So I didn’t have clue what to expect and also I didn’t have no idea that you cannot drive there… What is nice, to take a walk, but we didn’t have no idea which trails should we walk. So if you are going to Les Calanques google a bit to choose the nicest trails and plan what you want to see. For example Cassis is nearby and its forth of visit. Yes and of course Marseille but we aren’t that much of city people and so big places don’t interest us that much. We drove thru there though and I must say that the traffic at night was terrifying.. 😀

Even though we didn’t have any map we just headed towards the sea and had an amazing walk there. The trails are quite easy and it would be perfect for children also. Susla (our dog) also loved the walks there and even showed good climbing skills (we choose the highest and rockiest hill to climb up do). Because there’s no high threes it’s also quite easy to find your way back and see where you should head. Even though we managed to get lost a bit… 😀 The direction were right but the car parking lot was down the hill and we were a lot higher .. But we found our way back easily.

Any France lovers here? Because i start do becoming one!

Calanques de Marseille

Calanques de Marseille

English version (click here) Olime selleks nädalavahetuseks plaaninud pikema tripi Verdon Gorge´i aga toimusid väikesed plaanide muudatused ning sõitsime lihtsalt üheks päevaks Les Calanques rahvusparki, mis asub täpselt Marseille külje all. Meie ise pesitseme külas Maubec ning siit oli sinna 2h tee (kilomeetreid küll alla […]

Our first Wwoof experience in France

Our first Wwoof experience in France

Eesti keelse versiooni jaoks kliki siia/for estonian version click here NB! I wrote this post more than week ago and by now we are already in new place… We left sooner than it was planned, I explain later why so. But internet in the last […]

Wwoofing esimene kogemus Prantsusmaal

Wwoofing esimene kogemus Prantsusmaal

English version (click here)

NB! Kirjutasin selle postituse valmis juba tegelikult rohkem kui nädal tagasi ja nüüdseks oleme juba sellest Wwoof kohast lahkunud.. Varem kui plaanitud. Hiljem seletan ka miks. Aga seal oli meil nett nii kehva, et blogile ei saanud ligigi ja nüüd mustmiljon probleemi hiljem saan lõpuks postitusi üles laadida 🙂

 

Wwoofing programmist kirjutasin natuke ka siin. Aga meeldetuletuseks ja kiireks ülevaateks: wwoof on siis selline programm, kus sul on võimalik lühi- või ka pikaajaliselt elada ja töötada erinevates farmides üle terve maailma. Üldjuhul ongi tööd 5h päevas ja 5korda nädalas. Vastutasuks saad saa tasuta elada ning süüa ehk raha ei teeni kuid nii on võimalus mööda maailma väga odavalt reisida ja kultuure kogeda. Ja miks mitte kasutada seda võimalust ka, et õppida, kuidas bio farme pidada.

Oleme nüüdseks oma esimeses wwoof farmis juba kolm nädalat tegutsenud ja elanud. Kokku on meil siin olla kuus nädalat ehk olemegi täpselt poole peal. Seda kuidas me selle koha valimiseni jõudsime ma ei mäletagi. Päris esimene valik see meil olnud aga kuna esimeses kohas vabukohti selleks ajaks polnud siis saigi saadetud kiri sellele talule, kus hetkel oleme. Põhiliselt vaatasin ma wwoof hostide puhul, et esiteks vähemalt kahte wooferit võtaksid ja, et loomad oleksid lubatud. Prantsusmaa wwoof portaalil on kohe eraldi väljatoodud, et kas koerad (ja ka lapsed) lubatud. Kuna ikkagi oli võimalusi üle 300 siis valisime ära ka piirkonna kuhu minna soovime ning hiljem kõiki sõelale jäänud võimalusi läbi lugedes jälgisin, et millised on majutustingimused, tööd mida peab tegema jne. Majutust peab eriti hoolega jälgima sest mõndade puhul pakutakse sulle diivanit elutoas aga kohe kindlasti ei sooviks me  poolteist kuud kellegi elutoas elada.

Meil majutusega väga vedas. Siin on palju erinvaid maju ning wwooferitele on ka nn eraldi majaosa (justkui nagu ridaelamuboks), kus lisaks meile elab praegu ka üks noor poiss Šveitsist. Meile pakuti aga kohe teist korrust kus olid kaks tuba, kuid nüüdseks oleme kolinud alla korrusele ühte tuppa kuna siis me ei pea kütmisega nii palju vaeva nägema. Külm siin tegelikult ei ole, päeval ikka üle 20 kraadi, aga tegemist on kivihoonega ning siin sees koguaeg hästi jahe. Ma ei teagi kas Eestis kuskil sellise tegumoega vanu maju kohtab…vist poleks väga praktilinegi sest talvel oleks võimatu  -20nega siin elada. Maja ongi kivist, puittaladega, ning ei mingit lisa seinu või soojustust vms ei ole. Iseenesest mulle väga meeldib! Muidugi on veel meil siin olemas enda köök ja wc/dužžiruum.

Tööd teemegi 5hx5päeva. Üldselt alustame kell 9, sööme lõunat kell 12, siis on siesta kuni kella 14 ning peale seda töötame 2h veel. Töö ise on erineva raskusega, mõned päevad lihtne nokitsemine ning vahepeal füüsiliselt päris raske. Näiteks oleme siin terve aiamaa ära rohinud, võsa mahavõtnud ja puhastanud, külalistemajasid ettevalmistanud/koristanud, värvinud, süüa teinud jne. Ahjaa, siin on tegelikult rohkem tegemist külalistemajade pidamisega kui otseselt farmiga. Neil on 3 maja mida nad välja rendivad ning mida me ka vahepeal veits koristame ja uute külaliste jaoks ette valmistame. Lisaks on siin ka Šveitsi sotsiaalprogramm teismelistele, kes on migite jamadega hakkama saanud vms. Seetõttu elab siin praegu veel 3 noort poissi Šveitsist, kes on tegelikult üpris vahvad ja siustavad meie aega tihti huumoriga. Lõunad sööme koos, siinne perenaine teeb meile alati midagi maitsvat ning korra nädalas käime poes, kus me valime mis meil vaja on ja nemad maksavad. Õhtusöögid ja hommikusöögid ning nädalavahetusel terve päeva omad, teeme ise. Õnneks on nad siin tugevalt bio toidu pooldajad ning seega me saame ka poes kõik bio kaubad valida.

Minu lemmikosa selle talu juures on see, et siin on erinevad loomad. Tegelikult on siin kaks talupidamist, mis tegutsevad koos, seega veel rohkem loomi. 3 suurt kassi, 6 neljakuust kassipoega, üks eriti pisike kassipoeg (hüljatuna leitud), 4 koera (kellest üks paarikuune kutsikas), 3 eeslit, 3 hobust ja 1 poni, kanad, kaks vahvat siga ja hunnik troopilisi linde.. Vist sai kõik kirja. Kassid on siin tõesti iga nurgapeal.. Tihti nad ripuvad ka su küljes kui töötad vms teed, et sa ikka nendega tegeleks ja mängiks. Eeslid armastavad kui neid sügamaskäid ja mõned head mahlased lehed neile söömiseks viid. Notsud on ka niiiiii vahvad, üks armastab eriti inimesi ja olen vahepeal teda ikka sügamas käinud. Kusjuures see notsu käitub täitsa koera moodi – liputab saba, laseb esijalgade peale end maha, naudib kui teda kõhu alt sügad jne. Kanad on vist ainukesed, kes mind vihkavad ja igahommik kui neile süüa viin nokkivad nad mu jalgu ja kintse nii, et sinikad järel. Troopilstest lindudest on kõige vahvam üks tilluke Bönie, kes sull ka vahest pähe või käevarrele sädistama tuleb. Papagoid räägivad ka natuke, peamiselt karjuvad üksteistele “saadu”, mis pidavat tähendama, et kas tahad minuga probleeme. “Hello”´d kuuleb ka neid tihti ütlemas.

Asukoha mõttes on see koht väga vaikne. Lähim suurem linn on Louhans, mis on olemuselt ehtne Prantsuse linnake. Käia ainult siin väga kuskil ei ole, sellesuhtes, et siin pole ei suuremaid mägesid ega muid linn/kohti, mida külastada. Me ei soovi ka meeletult kütust maha sõita, et koguaeg kuskile kaugemale liikuda. Ära käisime küll aga sellises linnas nagu Chalon. Varsti, kui uude kohta liigume, siis on võimalik marsuut sättida nii, et näeksime uusi põnevaid kohti jälle. Hetkel olemegi uue koha otsingul, loodame, et saame ka nii kähku uue koha leitud ja keegi meid ikka tahab 😀 Kindel plaan on aga liikuda veel rohkem lõunasse ja Alpide kanti.

Ainuke pisike miinus ja tüütu osa on see, et siinne peremees tahab jube targutaja olla. Vahest on see üpris tüütu, või siis lükkab meid teismelistega ühte patta ega arvest, et me täiskasvanud inimesed, kes suudavad ise otsuseid langetada. Näiteks täna andis ta hommiku meile teada, et laupäeval on koristuspäev ja me oleks pidanud maja koristama… Ma kohe ei osanud midagi vastata sest ilmselgelt me koristame korra nädalas kõik ära aga see, et ma pean nüüd seda kellegi ajakava järgi tegema on küll väga veider.. Selliseid veidrad märkusi saame vahest aga neist vist on parem mitte välja teha.

 

Ja ühe nädala jooksul kogus neid veidrad märkusi ja ütlemisi nii palju, et meil sai villand.. Hakkasime uut kohta otsima, et sealt varem ära minna. Lihtsalt see tõttu, et me ju lahkusime Eestist, et elada enda heaolu ja õnne nimel. Seal me end enam hästi ei tundnud ja vahest tuleb see julgus rinda võtta ja öelda, et mul ei ole siin hea ning ma lähen. Kahju on aga sellest, et seal oli aga väga palju toredaid inimesi. Õnneks nad kõik mõistsid meid ning ehk kunagi jõuame neile veel sinna külla. Hetkel oleme nädala juba veetnud uues kohas… mis on IMELINE. Aga sellest kirjutan juba varsti eraldi. Siin on üldse meeletult palju kohti, mida külastada ja siin on hingematvalt ilus. Nädalavahetuseks ongi juba plaanitud natuke suurem tripp Verdon Gorge ehk nn Prantsusmaa Canyoni juurde!!

Kas kellelgi teist on olnud Wwoofiga kogemusi? Või on mõttes võtta osa?

Ps. Oleme nüüdseks Province rajoonis. Kas kellegil on mõnda ägedat soovitust – mida näha või teha?

Lake Como

Lake Como

Eesti keeles lugemiseks kliki siia / To read in estonian click here Its our first post in english!!! I didn’t plan to start blogging in english so soon.. I just were too scared and told myself that if i get better at english then i […]

Lake Como

Lake Como

Inglise keelne versioon/english version Itaaliasse, täpsemini Lake como äärde, jõudsime me tegelikult täitsa oma reisi lõpus ja viimase minuti otsuse tulemusena. Hetkel hüppame küll postitustega Austriast üle aga jägmiseks kirjutame ka sellest. Meie tegelik plaan oli esialgu, et me reisi esimesed riigid läbime rohkem tempoga […]